O samotności słów kilka.
Czas się wytłumaczyć
Witam wszystkich stęsknionych po dłuższej przerwie. Muszę się Wam do czegoś przyznać. Długo myślałam czy moja obecność tutaj ma sens, czy mój podcast jest komuś potrzebny? Bo umówmy się, jakbym chciała pisać czy nagrywać tylko dla siebie, to moje zapiski by leżały gdzieś daleko w szafie przykryte już sporą ilością kurzu, a moje wywiady były by gdzieś na dysku terabajtowym.
Nie jest mi łatwo, o tym mówić, ale miałam sporego doła. I nie, nie był on spowodowany sami wiecie czym na świecie, to było przed i się ciągnęło…ciągnęło…..aż do teraz. W zasadzie cały czas mam wątpliwości, ale to dobrze.
Jestem. Z nowym odcinkiem podcastu. Dziękuję Pawłowi za cierpliwość. Bo zgłosił się do mnie bardzo dawno, lecz temat, o którym rozmawialiśmy w nagraniu, wówczas bardzo mnie dotyczył i dotykał. Nie byłam w stanie unieść tego tematu…Dziękuję. Cieszę się, że w końcu nagraliśmy ten wywiad.
Wywiad
Paweł Borowiecki jest doktorem w zakresie pedagogiki specjalnej. Pracuje jako pedagog specjalny w X Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Konarskiego w Radomiu. Napisał pracę doktorską pod tytułem Samotność osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową – konteksty indywidualne i społeczne. Można ją nabyć w wielu księgarniach internetowych, między innymi tutaj Swoją pracę doktorską wydał w formie książkowej. Paweł jest osobą z wrodzoną niepełnosprawnością ruchową i porusza się na wózku.
W tym wywiadzie poruszamy między innymi takie tematy jak:
– jak wyglądała jego droga do obrony pracy doktorskiej?
– dlaczego interesuje go temat samotności osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową?
– czy trudno jest wydać książkę?
– czy jego praca doktorska może pomoc w zrozumieniu pojęcia samotności i w znalezieniu sposobów na radzenie sobie z nią.
– o stowarzyszeniach “Budujemy Przystań” i “Nowe Perspektywy”.
Tutaj możesz wysłuchać wywiad z Pawłem.
Wszystkie odcinki są dostępne w panelach bocznych na stronie, zapraszam 🙂
Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością, albo osobą, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych i masz do opowiedzenia ciekawą historię, napisz wiadomość na kontaktwozekdladuszy@gmail.com. Kto wie? Może nagramy ciekawy odcinek 🙂
A tymczasem do następnego. Coś czuję, że teraz będzie to jakaś recenzja.
Do przeczytania i usłyszenia 🙂